Czy warto mieć w domu chomika?

Zwierzęta w domu zawsze kojarzą się z problemami, brudem, niemiłym zapachem oraz innymi „niespodziankami”. Czy zatem dobrym pomysłem będzie adopcja chomika?

Dzieci w pewnym wieku pragną mieć jakieś zwierzątko. Jednym z lepszych pomysłów będzie właśnie chomik. Zwierzak ten jest wyjątkowo cichym zwierzęciem. Można powiedzieć że jest niemal bezszelestny. Oczywiście poza momentami gdy w niezwykle intensywny sposób kopie tunele w rozsypanych w klatce trocinach drewnianych.

Chomik je bardzo niewiele. Na dłuższy okres czasu wystarcza mu zaledwie plasterek jabłka, marchewki czy malutki zbiorniczek z wodą do picia. Nieco inaczej sytuacja wygląda w momencie gdy wypuścimy chomika na otwartą przestrzeń np. na podłogę. Fakt iż jest to wyjątkowo szybkie i zwinne zwierzę, należy w odpowiedni sposób zabezpieczyć wszelkie możliwości przedostania się chomika pod szafę, pod łóżko czy w inne, ciasne miejsce z którego ciężko go będzie wydostać. Jedno nie ulega wątpliwości.

Chomik to niezwykle przyjemne, maleńkie zwierze dające niezwykle dużo radości dzieciom. Koszt chomika wraz z klatką i wyposażeniem to około 100 zł. Jeśli więc nasze dzieci proszą nas o jakieś małe zwierzątko, bez wahania chomik będzie świetnym rozwiązaniem.

1 thought on “Czy warto mieć w domu chomika?

  1. Fajne zwierzątko. Nikomu nie przeszkadza, żyje swoim własnym życiem.

Comments are closed.