Owczarek niemiecki — Wszystko co musisz o nim wiedzieć!

Zastanawiasz się nad kupnem psa z rasy owczarkowatej? Owczarek niemiecki będzie dobrym wyborem na wzgląd jego ceny, ale i zachowania wobec ludzi. Poznaj wszystkie najważniejsze szczegóły, które musisz wiedzieć przed adopcją tej rasy psa!

Owczarek niemiecki — Wygląd

Dopuszczalny wygląd tej rasy psa do sprzedaży to czarny z popielatym brązowym z brązowymi prostymi oczami. Pies tej rasy osiąga, wzrost od 60 do 65 Cm a jego waga waha, się w granicy od 30 do 45 kilogramów, natomiast suczki są trochę mniejsze, ponieważ osiągają one wzrost od 55 do 60 Cm a wagę od 22 do 32 kilogramów. Pies ten charakteryzuje się jednak swoim zachowaniem niż wyglądem klasycznym.

Owczarek niemiecki — Charakter

Charakter owczarka niemieckiego jest podobny do większości ras psów. Jak czytamy na portalu www.pudel.pl, owczarek niemiecki dobrze dogaduje, się z dziećmi i ludźmi dorosłymi jest, on w stanie dużo znieść, ale nie pozwala, sobie wejść na głowę jak to się mówi! Pies ten słynie ze spokojnego charakteru bardzo ugodowego, ale gdy wyczuje, zagrożenie jest, w stanie ugryźć bez ostrzeżenia. Owczarek niemiecki nadaje się do większej rodziny, ma wiele energii, którą warto spożytkować w ciągu dnia! Najlepiej odnajdzie się, jeżeli jego właściciele mają działkę bądź ogródek w domu, wówczas pies tej rasy lubi przebywać na świeżym powietrzu.

Owczarek niemiecki — Cena

Cena owczarka niemieckiego nie jest stosunkowo duża na popularność tej rasy psów w Polsce. Oscyluje w granicach od 800 złotych do 2.000 złotych. Pies ten może brać udział w wystawach zwierząt i od tego również zależy jego cena końcowa!