Szczekanie psa — czy to komunikacja, czy, jednak powód do obaw?

Szczekanie psa to jedno z dobrze znanych dźwięków, opiekunów psa. Jest to dość mocno charakterystyczny i głośny szczek dla udomowionych zwierząt, ale dlaczego właściwie pies szczeka? Wpływa na to parę elementów, dlaczego właśnie wydaje z siebie czworonóg ten dźwięk. Niektóre rasy psów, w ogóle nie szczekają, a inne szczekają, bardzo głośno i bezustannie. Jedną z owych ras, która tak robi, to są, psy myśliwskie, które mają za zadanie spłoszyć zwierzęta, bądź doprowadzić swojego właściciela i towarzysza do zwierzyny. Pamiętaj, kluczem na zrozumienie tego szczekania jest to, by zrozumieć, że pies szczeka, kiedy ma powód, a nie kiedy mu się chce. Większość osób myśli, że pies szczeka tak o bez powodów, ale ma to duże znaczenie. Pies ma dwa rodzaje komunikacji ze światem. Jedną z nich i najważniejszą to szczek a druga to mowa ciała, choć zazwyczaj pies szczeka, by porozumieć się, ale jakie elementy i czynniki wpływają na szczekanie? Właśnie dowiesz się tego wszystkiego z tego artykułu.

Co oznacza szczekania zwierzęcia?

Szczekanie często oznacza, komunikację ze swoim właścicielem co wyróżniamy?

  • Informacje i ostrzeżenia, gdy pies jest na swojej posesji i jakiś obcy człowiek przechodzi koło bramy, furtki czy płotu zaczyna, szczekać z jednej strony informuje, swojego właściciela, że ktoś przechodzi, koło posesji a z drugiej strony ostrzega, obcego człowieka, że nie może wejść na posesję, na której on się znajduję.
  • Lęk i obawa, to kolejny powód, dlaczego pies szczeka. Mieszkasz, na parterze masz, otwarte okno na oścież a nagle pies szczeka na przykład na tira, czy dostawczy samochód? Może być to obawa i lęk przed tymi samochodami i informuje człowieka, że się boi.
  • Wyraża stany wewnętrzne, powód szczekania psy podczas powrotu do domu przez właściciela czy podczas zabawy? Tym pokazuje swoje stany takie jak zadowolenie, szczęście i tym podobnymi stanami.
  • Twój pies czeka podczas Twojej nieobecności właściciela, to kolejny powód szczekania psa. Twój pies szczeka, wówczas, wtedy kiedy zostaje sam w domu? To obawa przed porzuceniem czy stratą właściciela informuje też, że właściciel ma wrócić do niego, bo może, panicznie się bać zostając, sam i tym to pokazuje.
  • Pies szczeka na inne zwierzę, to jest częsty efekt podczas tego, gdy dwa psy mijają się do siebie. Pamiętaj, że psy też rozmawiają między sobą i tym informują siebie i właścicieli, że idzie inne zwierzę i że nie jest, z tego względu zadowolony a też obawia się o zdrowie swojego opiekuna.

1 thought on “Szczekanie psa — czy to komunikacja, czy, jednak powód do obaw?

  1. Nadmierne szczekanie na pewno nie jest normalne, poza tym denerwuje sąsiadów.

Comments are closed.