Karma dla psa z dużą zawartością mięsa. Dlaczego jest zdrowa?

Pet feeding concept. Fluffy dog jack russel terrier breed waiting for food, unrecognizable asian woman in casual outfit feeding her pet, kitchen interior, side view, copy space

Coraz więcej słyszy się o świadomym i zdrowym odżywianiu. I temat ten dotyczy nie tylko ludzi, ale także naszych czworonożnych przyjaciół. Zaczynamy przywiązywać więcej uwagi do zdrowego odżywiania swoich pupili, bo widzimy zachodzącą korelację pomiędzy tym, co je nasz pies i jak się czuje. Co ważne, z pomocą przychodzą specjaliści od psiego żywienia, którzy wyjaśniają, co powinien jeść nasz pupil, aby być zdrowym i szczęśliwym. Kluczem okazuje się mięso!

Zdrowa dieta psa

Sposób odżywiania psa ma olbrzymie znaczenie zarówno dla jego zdrowia, jak i ogólnej kondycji. Źle zbilansowane karmy, które zawierają mało mięsa, ale za to sporo wypełniaczy, dodatków chemicznych oraz smakowych i pustych kalorii prowadzą często nie tylko do otyłości naszych czworonożnych pupili. Niestety, ale przyczyniają się do szeregu schorzeń – w tym chorób stawów, nerek czy różnego rodzaju alergii i zaburzeń pracy układu pokarmowego. Oczywiście można temu zapobiec i do tego właśnie służy zdrowa dieta psa. Na czym ona dokładnie polega?

Zdrową dietę psa można zrealizować przede wszystkim na dwa sposoby. Pierwszym, mniej popularnym i bardziej czasochłonnym, jest samodzielne przygotowywanie posiłków w oparciu o naturalny model żywienia psa, czyli BARF. Taka dieta zawiera dużo surowego mięsa – w tym kości i podrobów oraz jajka, ryby, warzywa i owoce – wyłącznie te, które pies z łatwością trawi. Drugim sposobem jest karma dla psa z dużą zawartością mięsa. Tego typu produkty zaliczane są do karm klasy premium, odznaczają się bowiem w pełni zbilansowanym składem – bogatym w mięso, który zapewnia czworonogom wszystkie niezbędne dla zdrowia składniki odżywcze.

Karma dla psa z dużą zawartością mięsa. Jaką i co jeszcze do tego?

Duża zawartość mięsa w diecie psa jest niezbędna, ponieważ pomimo udomowienia, jego układ pokarmowy, jak na potomka drapieżnika przystało, jest przystosowany przede wszystkim do trawienia mięsa. Oczywiście w diecie naszych pupili nie może zabraknąć również warzyw i owoców, takich jak:

 • marchewka
 • burak
 • pietruszka
 • cukinia
 • jabłko
 • gruszka
 • jagody

Dostarczają one potrzebnych psom witamin i substancji odżywczych, jednak to właśnie mięsa powinno być w niej najwięcej. Dobrej jakości karma dla psa z dużą zawartością mięsa w swoim składzie posiada go nawet 60-70 procent. W przypadku niektórych karm jest to nawet 90 procent. Przy czym liczy się nie tylko sama zawartość mięsa, ale także jego jakość. Chodzi tutaj przede wszystkim o źródło pochodzenia mięsa. Nie mogą to być odrzuty z rzeźni. Powinno być to mięso i podroby – przykładowo:

 • nerki
 • płuca
 • wątroba
 • jelita
 • wymiona

W zbilansowanej diecie psa musi być najwięcej białka, następnie tłuszczy i dopiero na samym końcu znajdują się węglowodany.

Zbilansowane karmy dla psa, warte uwagi!

Na rynku znaleźć można coraz więcej karm dla psa z dużą zawartością mięsa, których skład jest zdrowy i bezpieczny dla naszych pupili. W rankingu najlepszych karm bogatych w mięso, odznaczających się w pełni zbilansowanym składem, znaleźć można przede wszystkim produkty takich marek jak: Zoya, Wiejska Zagroda, Animonda, Alpha Spirit, Brit czy Metalove.